Termální prameny

Přírodní léčivé termální sirné prameny

Online rezervace
+420 583 394 111

Nepřehlédněte

Kariéra - volná pracovní místa

Staňte se naším novým kolegou v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH Velké Losiny.


Dárkové poukazy do lázní

Potěšte své blízké originálním dárkem v podobě dárkového poukazu.


Lázeňská kosmetika z přírodních pramenů

Nabízíme lázeňskou kosmetiku THERMELOVE z přírodního termálního pramene lázní Velké Losiny.


Zimní katalog 2016/2017 ke stažení

Prohlédněte si zimní nabídku pobytů ve všech našich lázeňských hotelech a resortech ROYAL SPA. Katalog Vám rádi pošleme zdarma.


Katalog 2017 ke stažení

Představujeme Vám náš nový Katalog na rok 2017 s nabídkou pobytů v lázních a lázeňských hotelech ROYAL SPA. Katalog Vám rádi pošleme zdarma.


Napište nám o Vašem pobytu v lázních

Napište nám Vaše zážitky a dojmy z dovolené v Termálních lázních Velké Losiny. Poslat recenzi


ROYAL SPA Family - věrnostní program

Staňte se členem naší rodiny a získejte výhody a slevy na pobyty ve všech lázeňských hotelech a resortech ROYAL SPA.


Kontakt

Termální lázně Velké Losiny
Lázeňská 323, Velké Losiny
Tel.: +420 583 394 111
E-mail: info@lazne-losiny.cz

Termální prameny

Na území Velkých Losin vyvěrá 5 minerálních pramenů - obecně lze vody zřídelní struktury charakterizovat jako sirné prosté teplice (sirné akratotermy) a sirné studené prameny.

Složení léčivých pramenů

Složení všech pramenů, teplých i studených je téměř shodné, to vypovídá o jejich společném původu. Nejvýznamnějším léčivým prvkem je hydrogensulfid HS- v množství 4,507 mg/l, což řadí sirné vody v Termálních lázní mezi nejkvalitnější v České republice. Teplota termálních vod u vývěru se pohybuje kolem 36°C.

Využití léčivých pramenů

Nejstarším druhem léčebného použití termálních vod je léčba pohybového a neurologického ústrojí, včetně pooperačních rehabilitací. Velmi příznivě termální vody působí také na některé kožní nemoci - lupénka, ekzém. Proto jsou využívány i k výrobě speciálních kosmetických produktů THERMELOVE. Termální sirné prameny se využívají k léčebným koupelím a k napájení vnitřního bazénu a bazénů v THERME PARKU Velké Losiny. Léčivé prameny jsou nejdůležitější složkou speciálních kosmetických produktů THERMELOVE.

Termální sirný pramen
  • Termální pramen Žerotín se nachází v lázeňském parku v hloubce 1000 m.
  • Jde o termální (teplou) přírodní slabě mineralizovanou sirnou vodu.
  • Termální sirná voda je čirá, bez barvy a má sirovodíkový pach.
  • Termální voda přispívá k relaxaci svalstva, ohebnosti kloubů, uvolňuje spasticitu končetin, přispívá k posilování svalstva formou plavání a pomáhá termoregulaci.
  • Termální lázně Velké Losiny tento pramen využívají ve formě vířivých, perličkových a sirných koupelí a k napájení vnitřního termálního bazénu i venkovního termálního koupaliště - termální bazény.

 

Studený sirný pramen
  • Sirný pramenem Karel se nachází v dřevěném altánku nedaleko venkovního termálního koupaliště.
  • Pitná minerální voda je bohatá na nejrůznější kationty zejména vápník, sodík, hořčík, draslík a železo. Z aniontů jsou to hydrogenuhličitany a sírany.
  • Minerální voda má přirozený vývěr. Jedná se o studenou, pitnou, přírodní vodu, která je čirá, bez barvy a má sirovodíkový pach.
Svaz léčebných lázní ČR Hotelstars Garantováno odborným lázeňským lékařem 450 let tradice 30 000 hostů ročně navštíví hotely ROYAL SPA. Logo Korunka Luhačovice