www.lazne-losiny.cz

Online rezervace
+420 583 394 111

Nepřehlédněte

Kariéra - volná pracovní místa

Staňte se naším kolegou v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH Velké Losiny, které jsou členem řetězce lázeňských a wellness hotelů ROYAL SPA s více jak 20letou tradicí v oboru.


Nový časopis ROYAL SPA news ke stažení

Časopis ROYAL SPA News Vám vždy přináší mnoho zajímavých témat z našich lázeňských a wellness hotelů ROYAL SPA.


Tip na dárek plný zážitků

Potěšte své blízké originálním dárkem. Místo věcného daru věnujte nezapomenutelný zážitek v podobě dárkového poukazu.


Lázeňská kosmetika z přírodních pramenů

Nabízíme kosmetické produkty THERMELOVE z přírodního termálního pramene lázní Velké Losiny. Vyzkoušejte blahodárné účinky termálních pramenů na vlastní kůži.


Nový Katalog ROYAL SPA 2016

V katalogu najdete kompletní nabídku lázeňských a relaxačních pobytů pro rok 2016 ze všech našich lázní a hotelů ROYAL SPA, mezi které také patří TERMÁLNÍ LÁZNĚ Velké Losiny.


Zimní katalog 2016/2017 ke stažení

Z lyží rovnou do termálů... Přes den zimní radovánky a večer báječný relax.Prohlédněte si zimní nabídku pobytů všech našich lázní a hotelů ROYAL SPA.


Do lázní se zdravotní pojišťovnou

Poradíme Vám, jak postupovat při žádosti o lázeňskou péči hrazenou Vaší zdravotní pojišťovnou.

V Termálních lázních Velké Losiny léčíme tyto nemoci: pohybového aparátu, kožní, neurologické, oběhové a onkologické v remisi. Léčíme také děti od 1 roku s doprovodem rodičů.


Máte kožní problémy?

Trápí Vás lupénka, akné nebo ekzémy? Přijeďte vyzkoušet blahodárné účinky termální sirné vody na kůži.

Žádejte u svého kožního lékaře o lázeňskou péči hrazenou Vaší zdravotní pojišťovnou. Poradíme Vám, jak postupovat.


Napište nám o Vašem pobytu v lázních

Napište nám Vaše zážitky a dojmy z dovolené v Termálních lázních Velké Losiny. Poslat recenzi


ROYAL SPA Club - věrnostní program

Staňte se členem naší rodiny a získejte výhody a slevy na pobyty ve všech lázních a hotelech ROYAL SPA.


Kontakt

Termální lázně Velké Losiny
Lázeňská 323, Velké Losiny
Tel.: +420 583 394 111
E-mail: info@lazne-losiny.cz

Velké Losiny

S obcí Velké Losiny je pevně spjata bohatá historie a velké množství historických památek a zajímavostí. Obec patří k nejstarším v šumperském okrese a její vznik se datuje rokem 1351. Dějiny obce jsou dlouhodobě spojeny s rodem Žerotínů, od tohoto období do současnosti vyrostly v obci její nejvýznamnější historické dominanty, mezi které patří zámek, ruční papírna, farní kostel, církevní a světské stavby a termální lázně.

Renesanční zámek Velké Losiny

Roku 1589 nahradil Jan mladší z Žerotínů starou dřevenou tvrz krásným renesančním zámkem s arkádami, freskami a sgrafity. Původní část zámku se zařízením, nábytkem, obrazy a gobelíny dochovaná v téměř nezměněné podobě je dokladem života starých moravských šlechtických rodin 16. století. Zámek byl přestavěn a obklopen rozlehlým a nádherným francouzským parkem v 17. století.

Ruční papírna Velké Losiny

Ruční papírna Velké Losiny se poprvé připomíná svou nejstarší průsvitkou již v roce 1596. Papír se zde po celá čtyři staletí nepřetržitého provozu vyrábí tradičním manufakturním způsobem. V objektu papírny je otevřeno Muzeum papíru přibližující vznik a vývoj papírenské výroby. Vlastní prodejna nabízí široký sortiment výrobků z ručního papíru. Nynější papírna je již jedinou a poslední papírnickou manufakturou v celé Evropě a proto se již zdárně vedou diskuse o její zařazení mezi památky Unesco.

Čarodějnické procesy

Temným obdobím Velkých Losin jsou nechvalně známé čarodějnické procesy v 17. století známé z knížky Kladivo na čarodějnice Václava Kaplického a stejnojmenného filmu Otakara Vávry, které připravily o život desítky nevinných lidí. Navštívit můžete historické muzeum čarodějnických procesů v Šumperku nebo si vyjet na kole po čarodějnických cyklotrasách.

Termální lázně Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší moravské lázně. Již od 16. století jsou místní termální i studené sirné prameny využívány k léčebným účelům. Termální lázně mají dlouholetou tradici v lázeňské léčbě neurologických onemocnění a onemocnění pohybového aparátu,  včetně pooperačních stavů. Nově se také v lázních léčí kožní onemocnění u dětí i dospělých. Pro hosty lázní je otevřen vnitřní a venkovní termální bazén. Hlavní areál lázní tvoří čtyři léčebné domy, které upoutávají svým architektonickým řešením. Příjemnému prostředí přispívá také rozsáhlý park s mnoha stoletými stromy a vzácnými dřevinami. Wellness hotel Diana je součástí Termálních lázní Velké Losiny a je vzdálen od lázní 1,5 km dlouhou příjemnou procházkou lázeňským parkem. Mezi lázněmi a hotelem Diana je zajištěn transfer.

Farní chrám sv. Jana Křtitele

Farní chrám sv. Jana Křtitele včetně kaple sv. Kříže s ochozem obsahujícím pohřebiště žerotínského rodu je jedním z nejkrásnějších a největších venkovských kostelů na Šumpersku.

Velké Losiny dnes

Velké Losiny jsou v současné době střediskovou obcí, k níž patří místní části Maršíkov, Žárová, Bukovice a Ludvíkov. V obci najdete vše, co můžete potřebovat – pošta, bankomat, obchody a obchůdky, cukrárna, kadeřnictví, holičství, lékárna,benzinová pumpa, autoopravna, cykloservis i skiservis. Také zde najdete minigolf, kino, fotbalové hřiště.

... další informace naleznete na oficiálních stránkách:

Zámek Velké Losiny

Expozice Čarodějnické procesy

Ruční papírna Velké Losiny

Obec Velké Losiny

Svaz léčebných lázní ČR Hotelstars Garantováno odborným lázeňským lékařem 450 let tradice 30 000 hostů ročně navštíví hotely ROYAL SPA. Logo Korunka Luhačovice