Losinská termální voda - unikát pro vaše zdraví

17. 10. 2017 -

V areálu Termálních lázní Velké Losiny je celkem pět pramenů. Spontánně tryskají z hloubky asi tisíc metrů, kdy mají 38 stupňů Celsia

Termální lázně Velké Losiny se pyšní pěti prameny
Termální lázně Velké Losiny se pyšní pěti prameny

Do balneoprovozu pak přicházejí s teplotou 36 stupňů Celsia. Používají se pro vířivé a perličkové koupele. Termální vodou je také napouštěn bazén lázeňského hotelu Eliška. Jediným studeným pramenem, kterého je možné využívat k pití je Karel. Sirný pramenem Karel se nachází v dřevěném altánku nedaleko bývalého venkovního termálního koupaliště. Pitná minerální voda je bohatá na nejrůznější kationty zejména vápník, sodík, hořčík, draslík a železo. Z aniontů jsou to hydrogenuhličitany a sírany.

 

Proč je dobrá právě sirná voda?

Sirná voda zvyšuje prokrvení a urychluje metabolismus tkání. To samozřejmě pomáhá k rychlejšímu odbourání kyseliny mléčné, která vzniká v důsledku svalové únavy, a k úpravě přirozeného biochemického prostředí ve svalech. Výsledkem kombinace účinků sirné vody a práce fyzioterapeutů je odstranění bolestivých míst ve svalu. Je však nejen vhodným řešením již vzniklých problémů, ale u prevencí úrazů vinou svalové únavy. Nejstarším druhem léčebného použití termálních vod je léčba pohybového a neurologického ústrojí, včetně pooperačních rehabilitací. Velmi příznivě termální vody působí také na některé kožní nemoci - lupénka, ekzém.

 

Využijte klidné období vedlejší sezóny a užijte si v Termálních lázních Velké Losiny jeden z našich zajímavých pobytů.