Doba školních výletů je tady! Naplánujte si Velké Losiny...

16. 5. 2017 -

Teplé jarní dny přímo vybízí ke krásným výletům. Navíc, školáci je milují a celý rok se jich nemohou dočkat. Proto vezměte svou třídu do lázeňského městečka Velké Losiny a nebudete litovat!

Výlety za zábavou jsou pro děti jako dělané
Výlety za zábavou jsou pro děti jako dělané

Historie i příroda

Velké Losiny a jejich okolí jsou jako stvořené pro děti, které jsou zvídavé, rády chodí do přírody a také sportují. Kloubí se zde totiž historie s krásami přírody. Mezi nejznámější turistické cíle patří Zámek Velké Losiny, který je jednou z nejkrásnějších ukázek moravské renesanční architektury. Temnou stránkou zámku je, že v 17. století neblaze proslul čarodějnickými procesy. 

Mezi další dominanty městečka se řadí Ruční papírna Velké Losiny. Unikátní areál významné technické památky, která zejména z pohledu více jak čtyřsetleté kontinuity tradiční ruční papírenské výroby, nemá v oblasti střední Evropy obdoby. V roce 2001 byla papírna vládou České republiky prohlášena národní kulturní památkou.

Turistiky chtivé děti si mohou užít výlet do přírody, nedaleko Velkých Losin se nachází například Vodní elektrárna Dlouhé Stráně. Tato přečerpávací vodní elektrárna se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Od roku 2010 je horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně přístupná šestisedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž. K ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který tam jezdí kyvadlově. Nově je přístupná 2,5 km trasa lesem po červené, která vede až na korunu horní nádrže. 

Zábava v termálním parku Termály Losiny

Pokud by děti na závěr školního výletu chtěly zažít pořádné vodní radovánky, nesmíte ve Velkých Losinách minout unikátní termální park Termály LosinyDěti si užijí spoustu zábavy a vodních radovánek ve vnitřním a venkovním dětském bazénu. Starší školáci se mohou vyřádit na vodních atrakcíchSpolečně s dětmi si můžete užít jízdu na dvou tobogánech. Jeden tobogán s celoročním provozem se nachází ve vnitřní části a druhý ústí do venkovního aktivního bazénu. Kromě toho děti čekají divoká řeka v aktivním vnitřním bazénu, hřiby, vodní ježek nebo trysky vodního pramene.