Proč je dobré plavání a pobyt v termální vodě?

17. 1. 2018 -

Plavání se řadí mezi jedny z nejlepších a nejzdravějších sportů pro naše zdraví. Nepřetěžuje klouby a vazy, napomáhá při správném posilování a blahodárný vliv má i na naše srdce

Losinská sirná termální voda je svým složením unikátní pro Vaše zdraví
Losinská sirná termální voda je svým složením unikátní pro Vaše zdraví

Plavání je přirozený pohyb v lázních

Protože pobyt v lázních má napomáhat posilovat naše zdraví, v rámci pobytu u nás je plavání zařazeno do běžného režimu Vašeho dne. Dobrá technika je základem, jelikož při plavání nepřetěžujete určité části pohybového aparátu (určité svalové skupiny) na úkor jiných. Při plavání přirozeně posilujete svaly a zároveň je i protahujete. Zkrátka a dobře - plavání patří mezi skvělé rehabilitační aktivity, jelikož pomáhá nenásilně zvýšit hybnost kloubů (ramenou, kyčlí i kotníků) po úrazech a operacích. Mezi další výhody plavání patří šetrné posilování srdečního svalu, posiluje ochablé svaly podél páteřepřispívá k zvětšení vitální kapacity plic.

Užijte si čas v sirné termální vodě

V areálu Termálních lázní Velké Losiny je celkem pět pramenů. Spontánně tryskají z hloubky asi tisíc metrů, kdy mají 38 stupňů Celsia. Do balneoprovozu pak přicházejí s teplotou 36 stupňů Celsia. Používají se pro vířivé a perličkové koupele. Termální vodou je také napouštěn bazén lázeňského hotelu Eliška

Sirná voda zvyšuje prokrvení a urychluje metabolismus tkání. To samozřejmě pomáhá k rychlejšímu odbourání kyseliny mléčné, která vzniká v důsledku svalové únavy, a k úpravě přirozeného biochemického prostředí ve svalech. Výsledkem kombinace účinků sirné vody a práce fyzioterapeutů je odstranění bolestivých míst ve svalu. Je však nejen vhodným řešením již vzniklých problémů, ale u prevencí úrazů vinou svalové únavy. Nejstarším druhem léčebného použití termálních vod je léčba pohybového a neurologického ústrojí, včetně pooperačních rehabilitací. Velmi příznivě termální vody působí také na některé kožní nemoci - lupénka, ekzém.

Blahodárné pobyty v lázních

Lázeňský pobyt je ideální prevencí vašeho zdraví, ale také pomáhá po následném onemocnění, či operaci. Pokud Vás trápí pohyb a potřebujete intenzivní rehabilitaci, vyzkoušejte například pobyt Rehabilitace plus. Zbavíme Vás bolesti i nežádoucích důsledků stresu a pracovního přetížení. Ubytováni budete v hlavním lázeňském hotelu ELIŠKA, kde nabízíme ubytování kategorie superior a komplexní služby pod jednou střechou. V hotelu se dále nachází 2 restaurace, lázeňská kavárna s letní terasou, balneoprovoz na evropské úrovni, ordinace lékařů, vnitřní termální bazén, tělocvična a společenský sál. V rámci pobytu budete mít mimo jiné volný vstup do termálního hotelového bazénu, ale také získáte vstupy do unikátního termálního parku TERMÁLY LOSINY se slevou 30 %. 

Rezervujte si Váš lázeňský pobyt u nás.