Cvičte s námi a podpořte pacienty s roztroušenou sklerózou

1. 3. 2018 -

Další ročník 24hodinového nepřetržitého cvičení na podporu lidí nemocných roztroušenou sklerózou napříč Evropou i všemi věkovými kategoriemi je opět tady.


Seznamte se s MaRS

MaRS je 24hodinový mezinárodní maraton cvičení pro pacienty s roztroušenou sklerózou i bez ní. Vznikl v roce 2012 z podnětu pacientů a terapeutů pražského RS centra Všeobecné fakultní nemocnice, jeho organizátorem je Nadační fond IMPULS. Akce se koná vždy první březnový víkend – od pátku do soboty, nepřetržitě 24 hodin, v tělocvičnách a na sportovištích po celé republice i v zahraničí. V letošním roce běží již 7. ročník.

Cvičení probíhá pod odborným dohledem v kruhovém tréninku nebo při skupinových cvičeních, které jsou vhodné pro pacienty s RS. Pohybové aktivity jsou ale určeny i jejich rodinám, přátelům, lékařům, terapeutům či zdravotním sestrám a komukoliv dalšímu, kdo chce podpořit dobrou věc. Do maratonu se zapojují i hendikepovaní lidé na vozíčku a imobilní pacienti cvičením z domova.

Myšlenkou projektu je idea pospolitosti a týmového ducha, proto má MaRS ve znaku puzzle, které představuje maraton jako skládačku složenou z různých forem cvičení a sportovišť rozesetých po celém světě. Organizátoři vyzývají pacienty a veřejnost k pravidelnému pohybu, aktivnímu přístupu k sobě samému a zdravému životnímu stylu. Chtějí zároveň informovat o tomto nevyléčitelném onemocnění a pomocí dobročinné sbírky získat prostředky na cvičební aktivity a pomůcky, které nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Zacvičte si v Termálních lázních Velké Losiny

Podpořit myšlenku a zpojit se do cvičebního maratonu můžete i v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH Velké Losiny. Podrobnosti Vám rádi sdělíme na recepcích našich lázeňských hotelů. Pokud se do cvičebního maratonu nemůžete zapojit, svou podporu můžete vyjádřit zasláním dárcovské SMS. Ze svého mobilního telefonu pošlete SMS zprávu na telefonní číslo 87 777 ve tvaru: DMS IMPULS 30 nebo DMS IMPULS 60 nebo DMS IMPULS 90. Cena jedné DMS je 30, 60 nebo 90 Kč.


Veškeré podrobné informace získáte na http://maratonmars.cz/