Na jaře se vydejte do přírody v podhůří Jeseníků

29. 3. 2018 -

Krásné jarní počasí přímo vybízí k tomu vyrazit do přírody a na výletyVelké Losiny a jejich okolí jsou jako stvořené pro nespočet turistických zážitků. Máme proto pro vás pár tipů.

Užijte si jarní pohodu v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH Velké Losiny
Užijte si jarní pohodu v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH Velké Losiny

VODNÍ ELEKTRÁRNA DLOUHÉ STRÁNĚ

Tato přečerpávací vodní elektrárna se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Od roku 2010 je horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně přístupná šestisedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž. K ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který tam jezdí kyvadlově. Nově je přístupná 2,5 km trasa lesem po červené, která vede až na korunu horní nádrže.

ZÁMEK VELKÉ LOSINY

Je jednou z nejkrásnějších ukázek moravské renesanční architektury. Temnou stránkou zámku je, že v 17. století neblaze proslul čarodějnickými procesy. Čeká Vás jarní květinová výzdoba zámku a ukázka svatební hostiny z doby pozdní renesance. Součástí velké jídelny je také honosný příborník ze severní Itálie z poloviny 16. století. Tento unikát dlouho ležel nepovšimnutý v zámeckém depozitáři. Po náročném restaurování mu byl navrácen původní vzhled. V dubnu 2017 se tento ojedinělý kousek poprvé představil veřejnosti.

RUČNÍ PAPÍRNA VELKÉ LOSINY

Unikátní areál významné technické památky, která zejména z pohledu více jak čtyřsetleté kontinuity tradiční ruční papírenské výroby nemá v oblasti střední Evropy obdoby, byl v roce 2001 vládou České republiky prohlášen národní kulturní památkou.

  • MINIKÁRY KAREŠ

    V nedalekém ski areálu Kareš nabízíme zážitky na horských minikárách, horských koloběžkách nebo letních lyžích. 

    • Na kopec vás vyveze vlek a odtud již musíte sami, ale rozhodně se nebudete nudit. Každý si může individuálně zvolit rychlost jízdy, jaká mu bude vyhovovat.