Pomoc druhým je pro nás důležitá! Jsme proto hrdým partnerem Korunky Luhačovice

26. 1. 2017 -

Naše lázeňská společnost ROYAL SPA je dlouholetým podporovatelem neziskové organizace Korunka Luhačovice, která pomáhá handicapovaným, nemocným a znevýhodněným dětem. Tentokrát pomohla a humanitárně podpořila děti v africké Ghaně!

Ředitelka Korunky Luhačovice Veronika Záhorská se setkala s mnoha rodinami s dětmi
Ředitelka Korunky Luhačovice Veronika Záhorská se setkala s mnoha rodinami s dětmi

Humanitární pomoc osobně v Ghaně předala ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE a Léčebných lázní Luhačovice – Sanatorium Miramare Veronika Záhorská. Pomoc z České republiky čítala velké množství školních pomůcek a dárků pro všechny děti. Navíc KORUNKA LUHAČOVICE předala prostřednictvím velvyslankyně Dity Fuchsové nadaci Chance for Children na místě 1000 amerických dolarů (v přepočtu cca 25.500 Kč), které centrum využije na konkrétní pomůcky nebo stravu pro děti.

CHANCE FOR CHILDREN

Veronika Záhorská během pracovního pobytu v Africe zavítala do Drop-In Centra, které je jednou z aktivit Chance for Children, a kde ji i velvyslankyni přivítal spoluzakladatel Chance for Children pan Amon Kotey a jeho kolegyně a lektorka centra paní Laura Müller ze Švýcarska. „Navštívili jsme děti v učebnách a krátce jsme se s nimi pozdravili. V centru se nachází několik učeben, knihovna, počítačová místnost, kuchyň a jídelna, kde děti obědvají. Po prohlídce zařízení se k nám připojila paní Daniela Sodjah a pan Daniel Awuley Nartey, se kterými jsme hovořili o fungování centra a na konci setkání jsme jim předali dárcovské dary,“ upřesnila Veronika Záhorská s tím, že dárky, které vezla z České republiky a které dětem věnovali přátelé a podporovatelé KORUNKY LUHAČOVICE, zabraly více než jeden velký kufr.

Finanční dar zvýšil tak rozpočet centra, v němž důležitou rozpočtovou kapitolou tvoří také poplatky za školné pro děti v domovech. Centrum v současnosti finančně podporuje celkem více než 150 dětí, z nichž většina je starší 6 let.