Vychutnejte si krásu Velkých Losin a okolí

29. 4. 2017 -

Máte rádi aktivní odpočinek? Poznáváte s oblibou nová místa? Chcete prožít relaxaci spojenou s pobytem v přírodě? Pak neváhejte a přijeďte do Velkých Losin, krásného městečka podhůří Jeseníků. 

Zámek Velké Losiny
Zámek Velké Losiny

Příroda podhůří Jeseníků

Věřmě, že počasí se brzy umoudří a začne pravé jaro! Nadcházející květen totiž přímo vybízí k tomu vyrazit do přírody a na výlety. Velké Losiny a jejich okolí jsou jako stvořené pro nespočet turistických zážitků. A můžete je absolvovat pešky nebo na kole

Pokud už teď přemýšlíte, kam povedou Vaše první kilometry, zvolte Velké Losiny

Sport a relax v Jeseníkách

Strategická poloha našeho lázeňského městečka Velké Losiny přímo vábí všechny, kteří si zamilovali jízdu na horském kole. Tu správnou trať si najde pro sebe každý dle vlastních sportovních schopností. Pokud byste rádi probádali krásu Jeseníků a nechce se vám chodit pěšky, kolo je tou pravou variantou. V turistických střediscích Vám rádi poradí jednu z mnoha cyklostezek, záleží jen na Vás, jakou náročnou a délku si zvolíte. Vzhledem k historicky známým čarodějnickým procesům ve Velkých Losinách Vám doporučujeme Čarodějnickou cyklotrasu.

Na kole za čarodějnicemi

Na této naučné cyklistické stezce uvidíte vedle historického poučení a zajímavostí nádhernou krajinu Jeseníků. Trasa měří 138 kilometrů a je rozdělena na dvě části. Šumperská část (91 kilometrů) začíná v Mohelnici a pokračuje na Mírov, Šumperk, Nové Domky, Rapotín, Velké Losiny, Sobotín, Vernířovice a Červenohorské sedlo. Jesenická část (47 kilometrů) má počátek na Červenohorském sedle, odkud vede do Domašova, Jeseníku, České Vsi a Zlatých Hor. Na trase je několik značených zastavení s informacemi týkajícími se čarodějnických procesů, obvykle se jedná o pamětní desky a pomníčky. Cyklistická trasa je na silničních směrovkách označena logem v podobě čarodějnice na kole. Více informací naleznete na www.navstivtejeseniky.cz.

Po sportu odpočinek v lázních

Po náročném dni na kole si Vaše tělo bude vyžadovat zaslouženou regeneraci. Máme tip pro všechny z Vás, kteří chtějí vyzkoušet pobyt v lázníchZdraví spočívá v prevenci a posílení imunity. Teprve vlastní zkušenost vám pomůže odkrýt tajemství pravé relaxace. V rámci pobytu v hlavním lázeňském hotelu Eliška Vás čeká plná penze (snídaně formou bufetu, obědy a večeře formou výběru z menu, ovocné a zeleninové saláty, ovoce) a lázeňské procedury stanovené lékařem do 2 100,- Kč (včetně vstupní lékařské konzultace). Jako bonus od nás získáte vstupy do areálu TERMÁLY LOSINY zvýhodněné se slevou 30 % a volné vstupy do vnitřního termálního bazénu v hotelu Eliška.