Nemoci

V lázeňské léčbě využíváme především dlouholetých zkušeností v odborné rehabilitaci a blahodárné účinky místních termálních sirných pramenů na pohybový aparát a kůži.

Léčíme dospělé osoby, ale také samostatné děti ve věku od 6 do 18 let, děti od 1 roku v doprovodu rodičů u neurologických nemocí a děti od 3 let v doprovodu rodičů u kožních nemocí.

Nemoci pohybového aparátu

Lázeňská léčba má prokazatelný význam při léčbě bolestí zad a kloubů, funkčních, degenerativních i zánětlivých onemocnění pohybového aparátu.Jedná se o léčbu ortopedických, neurologických a revmatologických onemocnění, bolestivé syndromy šlach, úponů a kosterních svalů, mimokloubní revmatismus, vertebrogenní syndrom.

Indikační skupiny:

  • Dospělí VII / 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
  • Děti XXVII / 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Nemoci kožní

V lázních Velké Losiny nabízíme odbornou lázeňskou léčbu kožních nemocí vzhledem k příznivým léčivým účinkům přírodní termální sirné vody. Jedná se zejména o lázeňskou léčbu kožních nemocí jako jsou lupénka (psoriáza), atopický ekzém, chronické ekzémy a některé další tzv. chronické kožní nemoci (dermatózy) jako je například lichen ruber planus, hyperkeratozy, pruritus, akné a další.

Indikační skupiny:

  • Dospělí X / 1, 2, 3, 4, 5
  • Děti XXX / 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 - od 3 let s doprovodem

Neurologické nemoci

Neurologické nemoci léčené v našich lázních jsou především - nemoci obvodových nervů, výpadky funkce nebo projevy dráždění nervových struktur s vazbou na pohybový aparát, stavy po zánětech centrálního nervstva, stavy po mozkových příhodách se známkami obnovující se funkce, stavy po poraněních a operacích mozku, míchy nebo periferního nervstva se známkami obnovující se funkce, roztroušená skleróza a Parkinsonova nemoc.

Indikační skupiny:

  • Dospělí VI / 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
  • Děti XXVI / 1, 2, 3, 4, 5 - od 1 roku s doprovodem

Nemoci oběhové

Lázeňská léčba oběhových nemocí, tlaku krve, srdce a cév je založena především na správném a pravidelném pohybu. Velmi účinnou lázeňskou procedurou jsou suché uhličité koupele.

Indikační skupiny:

  • Dospělí II / 4, 5

Nemoci onkologické v remisi

Následná lázeňská léčba je určena klientům s již prodělanou onkologickou léčbou.Důležitou součástí lázeňské léčby onkologických nemocí jsou lymfatické drenáže, ať už přístrojové nebo manuální.

Indikační skupiny:

  • Dospělí I / 1
  • Děti XXI / 1

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE:


Jak do lázní se zdravotní pojišťovnou

Máte zdravotní potíže a jste klientem zdravotní pojišťovny?

Poradíme Vám, jak postupovat při žádosti o lázeňskou péči hrazenou vaší zdravotní pojišťovnou.

Více informací